Manisa’da Ören Yerleri Ücretsiz

1422

manisada-oren-yerleri-ucretsizKültür ve Turizm Bakanlığı’nca alınan karara göre, Manisa’daki Artemis Mabedi’yle Aigai Antik Kenti’ne giriş ücreti alınmayacak.

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca alınan karar gereği, Manisa’daki 2 ören yerinden giriş ücreti alınmayacağını bildirdi. Karaköse, vatandaşların, Artemis Mabedi ile Aigai Antik Kenti’ne girişte alınan 3 lira ücreti ödemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu: ”Sart beldemizdeki Sart Antik Kenti’ne ‘Gymnasium’ girişi için ziyaretçiler 3 lira giriş ücreti ödüyorlardı. Yine belde sınırları içindeki Artemis Mabedi’ne girilirken, ayrıca 3 lira ödeniyordu. Şimdi bu beldemizdeki 2 ören yerinden Artemis Mabedi’ne giriş ücretsiz olacak. Ayrıca Aigai Antik Kenti’ne girişte de vatandaşlarımız ücret ödemeyecek.”

Sart Antik Kenti, Artemis Mabedi, Saint Jean Kilisesi, Akhisar Tepe Mezarlığı ve Aigai Antik Kenti’nin bulunduğu Manisa’da, bu ören yerlerinin yılda 60 bin kişi tarafından ziyaret edildiği bildirildi.

13.07.2009 Cumhuriyet