Hitit Projesi Üçüncü Oldu

725

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl değişik dallarda düzenlediği Proje Yarışması’na Tarih alanında “Hititler’de Bin Tanrı İnancının Arka Planı” isimli proje ile katılan ve yarı final sergisine davet edilen ekiplerden 21’ini geride bırakmayı başaran Mehmetçik Lisesi öğrencileri üçüncü oldu.

Mehmetçik Lisesi Müdürü Şükrü Eyyüp Kaplan konu ile ilgili yaptığı açıklamada Gazi Üniversitesi’nde geçtiğimiz hafta yapılan yarı final sergisine katılan Danışman Öğretmen Adnan Özhan ile öğrenciler Merve Ilıca ve Sibel Kızıl’ın projelerinin büyük ilgi gördüğünü ve üçüncü olarak Çorum’a döndüklerini dile getirdi.

Ankara’da 5 gün boyunca düzenlenen yarı final sergisinde Mehmetçik Lisesi’nin proje standının ziyaretçi akınına uğradığını, gerek öğretim üyeleri gerekse Tarih bölümü öğrencilerinin takdirini kazanan projenin yarışmada da Ankara Fen Lisesi, Ankara Sosyal Bilimler Lisesi, Özel Atek Koleji, Özel Yavuz Selim Lisesi ve Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi gibi ekiplerden bir çoğunu geride bıraktığını kaydetti.

Öğrencileri Ilıca ve Kızıl’ın konuya hakimiyetleri, güzel anlatımları ve projeye özel hazırlanan kitapçığın da konuklara dağıtılmasının stanta gelenleri memnun ettiğini belirten Kaplan, ödüllerini alarak Çorum’a dönen ekibe teşekkür etti.

30.03.2010 Çorum Haber