Define Hayalleri Suya Düştü

1673

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Vize Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Kömürköy Orman İşletme Şefliği bölgesinde geçen cuma damgadan dönerken defineciler yakalandı.

Trak kavminin krallık merkezi olan Kırklareli’nin Vize ilçesi ve prenslik merkezi olan Midye köyü definecilerin sık sık tasallutuna uğruyor. Akşam saat 17.00 sularında Kırklareli’nin Vize İlçesine bağlı Kömürköy Köyü sınırları içerisinde bulunan Meleş Mevkiinde, yolun kenarına terk edilmiş bir aracı fark eden Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı damga ekibi, durumdan şüphelenerek civarda kontrol yaptı. Ekibin arazide yaptığı incelemede; define arama amaçlı kaçak kazı yapıldığı görüldü.

Olay yerinde kırık testi parçaları, insan kemikleri olduğunu fark eden ekip olayı güvenlik güçlerine bildirildi. Olay yerinde bulunan iki kişi güvenlik güçlerine teslim edildi. Güvenlik güçlerinin kazı yerinde yapılan incelemelerinde bir oda, mezar yeri, insan kemikleri ve testi parçaları ortaya çıktı. İnceleme sonrasında, şüpheliler güvenlik güçleri tarafından soruşturmaları tamamlanmak üzere götürüldü.

Ormancıların Mesai Günü, Her Gündür

Şahıslar resmi tatil olmasından dolayı o gün oraya kimsenin gelmeyeceğini düşünerek kaçak kazı çalışmasını yapmışlardır. Kömürköy Orman İşletme Şefi ve ekibi, “Ormancıların Mesai Günü, Her Gündür” sözünü bir kez daha haklı çıkararak, definecilerin planını bozmuştur.

03.05.2010 EBM Haber Ajansı