25 Bin Liraya Kazılacak

961

Konuralp Belediye Başkanı Yusuf Ercan yaz döneminde 25 bin lira bütçe ile Anfi Tiyatroda restorasyon ve kazı çalışması yapacaklarını söyledi. Ercan ayrıca, beldede bayanlar ve gençlerin sosyal ihtiyaçlarına yönelik projelerinin olacağını belirtti.

Anfi Tiyatroda farklı bir çalışma başlatmaya hazırlandıklarının altını çizen Ercan, program netleşir netleşmez tüm Düzce halkını konuyla ilgili bilgilendireceklerini vurguladı.

Yusuf Ercan, Özel İdare bütçesinden ayrılan 25 bin lira ödenek ile anfi tiyatronun restore edileceğini, aynı zamanda alanda kazı çalışması yapılacağını kaydetti. Ercan şöyle konuştu: “Anfi tiyatroda çok farklı bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Yaz aylarının başında orada hem düzenleme hem de kazı çalışması yapılacak. Ancak henüz program netleşmiş değil. Özel İdare bütçesinden bu çalışma için 25 bin lira ödenek ayrıldı. Restorasyonun yanısıra orada birde kazı çalışması gerçekleştirilecek. Program netleştiğinde tüm kamuoyunu konuyla ilgili bilgilendireceğiz.”

Yusuf Ercan ayrıca 2011 yılı içerisinde kadınların ve gençlerin sosyal ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni projeler üreteceklerini söyledi.

Yusuf Ercan “Bunun yanında yine gençlerin ve bayanların sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri alanlar oluşturmak için de çalışmalarımız sürüyor. Ne yazik ki programda bir netlik olmadığı için bu konu ile ilgili de detaylı bilgi veremiyorum. Ancak program netleşir netleşmez bunu halkımızla paylaşacağız” diye konuştu.

16.12.2010 Düzce Damla