Mimarlar Müze İçin Yarışacak

810

Çanakkale’de yapılacak “Troya Müzesi” için mimari proje yarışması başlatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Troya Örenyeri’nden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilenmesi amacıyla Çanakkale’de yapılacak “Tronya Müzesi” için mimari proje yarışması başlattı. Yarışmaya başvurulan 16 Mayıs mesai bitimine kadar yapılacak. Yarışmada birinciye 60 bin TL ödül verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Troya Örenyeri’nden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilenmesi amacıyla Çanakkale’de yapılacak “Tronya Müzesi” için mimari proje yarışması başlattı. Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapılması planlanan müze için düzenlenen yarışmada katılım serbest, ulusal, tek aşamalı olacak.

Yarışmaya TMMOB üyesi mimarlar veya mimarın liderliğinde bir ekip katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Troya Müzesi Mimari Proje Yarışması Raportörlüğü II. TBMM Binası 06100 Ulus/Altındağ / Ankara” adresine başvurarak yarışma şartname ve eklerini alabilecekler. 150 TL olan şartname bedelinin “Troya Müzesi Mimari Proje Yarışması Şartname Bedeli” açıklaması ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’nün Ziraat Bankası, Heykel Şubesi,

TR480001001233034831705006 IBAN No’lu hesabına 70.00.01 Kurumsal Kodu ile yatırılması ve alınacak belgenin yarışma raportörlüğüne verilmesi karşılığında yarışmacılar, yarışma şartnamesi ve eklerini şahsen alabilecek. Yarışmaya katılmak için başvurular 16 Mayıs 2011 tarihine kadar yapılacak. Yarışmada, birinciye 60 bin TL, ikinciye 45 bin TL, üçüncüye 30 bin TL ödül verilecek.

24.01.2011 Gerçek Gündem