Sart Antik Kenti Fotoğraflarla Tanıtılacak

1007

Türkiye Fotoğraf Gönüllüleri topluğu, Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı paranın ilk basıldığı antik kent olan Sart’ı, fotoğraflarla tanıtacak.

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Fotoğraf Gönüllüleri sosyal paylaşım gurubu, Gençlik Platformu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle 35. Turizm Haftası dolayısıyla fotoğraf gezisi düzenlendiğini bildirdi.

Etkinlikler kapsamında Manisa, İzmir, Kocaeli ve Uşak illerinden yaklaşık 150 fotoğraf severin geziye destek vermesinden memnuniyet duyduklarını belirten Karaköse, Turizm Haftasında Manisa’nın tanıtımı için çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini söyledi.

Karaköse, şunları kaydetti:

“Etkinliklerden biri ilimizin en önemli tarihi ve kültürel zenginliği olan Sart Antik Kenti’nin tanıtımıdır. Bunu yaparken görselliği ön plana çıkarmak amacındayız. İlimizdeki fotoğraf gönülleri kulübü temsilcilerinin işbirliğiyle İzmir, Kocaeli, Uşak gibi çevre illerden gelen fotoğraf gönüllerinin katılımıyla Sart Antik Kentini hem geziyoruz hem fotoğraflayarak tanıtmaya çalışıyoruz. Düzenleyeceğimiz yarışmayla Sart’ı en güzel yansıtan fotoğrafı seçmeyi hedefliyoruz. Fotoğraf sanatçısı arkadaşlarımızın çektiği karelerden oluşan bir de sergi açacağız. ”

17.04.2011 haberler.com