Yerli ‘Spartaküsler’ Arenaya Çıkıyor

835

Serik’te oluşturulan ve Roma İmparatorluğu döneminde gerçekleştirilen gladyatör dövüşlerinin canlandırıldığı Aspendos Gladyatör Arena, turizme hizmet edecek.

Roma İmparatorluğu döneminde eğlence amacıyla savaş esirlerinin birbirleri ya da hayvanlara karşı arenalarda dövüştürülmesi olan gladyatör dövüşleri, Antalya’da turistik eğlence amacıyla canlandırılıyor.

Aspendos Antik Tiyatrosu yakınlarındaki alan üzerine kurulan Aspendos Gladyatör Arena’da çalışmalarını sürdüren oyuncular, izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

El yapımı giysi ve savaş aletleri kullanılarak yapılan gösteriler için Roma dönemi mimarisi örnek alınarak 800 kişilik izleme alanı ve Roma pazarı oluşturuldu.

Alan ve gösteriyle ilgili bilgi veren Aspendos Gladyatör Arena Konsept Danışmanı Mehmet Bıcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yıldır sürdürdükleri Aspendos Gladyatör Arena’nın çalışmalarını bu yıl tamamladıklarını söyledi.

Artık gösteriler için son hazırlıkların yapıldığını anlatan Bıcıoğlu, haftanın iki günü akşamları yapacakları gösterilerde Roma gecesi konseptinde gösteriler sunacaklarını kaydetti.

12.08.2012 Yeni Şafak