Dağ İlçelerinin Tarihi ve Kültür Mirası Envanter Projesi

991

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü, Bursa’nın dağ yöresinin ihmal edilen zenginliklerini gözler önüne sermek amacıyla fotoğraf sergisi açtı.

“Bursa’nın Dağ İlçelerinin Tarihi ve Kültür Mirası Envanter Projesi” kapsamında çekilen fotoğraflardan oluşan sergide, dağ yöresinin arkeolojik, kültürel, etnografik zenginlikleri yansıtılıyor.

Uludağ Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nün BEBKA, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık belediyeleri ve Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü desteğiyle yürüttüğü proje kapsamında elde edilen arkeolojik, kültürel, etnografik değerler fotoğraflandı.

Rektörlük Sanat Galerisi’ndeki serginin açılış törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Kılavuz, Büyükorhan Kaymakamı İbrahim Ethem Kazak, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Gül Ece Soyutemiz, Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, öğrenciler, akademik ve idari personel katıldı.

Toplam 60 fotoğrafın yer aldığı serginin, 14 Mart 2014 tarihine kadar Rektörlük sergi salonunda; Nisan ayında ise Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan ve Keles ilçelerinde birer hafta izlenime açık kalacağı bildirildi.

10.03.2014 haberler.com