Olympos Antik Kenti Kazıları Devam Ediyor

994

Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Olimpos Antik Kenti’nde bu yılki kazılarda genel onarım ve piskoposluk sarayı içinde kazı ve projelendirme çalışmalarının yürütüldüğü belirtildi.

Kumluca’ya bağlı Yazır Mahallesi’ndeki Olimpos Antik Kenti 2014 yılı yaz dönemi kazı çalışmaları Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yelda Olcay Uçkan başkanlığında yürütülüyor.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti ilçe Başkanı Arif Yavuzer ve belediye meclis üyesi Halil Karataş ile birlikte Olimpos Antik Kenti’ni ziyaret ederek, kazı çalışmalarını ile ilgili olarak Prof. Dr. Yelda Olcay Uçkan’dan bilgi aldı.

Olimpos Antik Kenti’nde bu yılki kazılarda genel onarım, piskoposluk sarayı içinde kazı ve projelendirme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Prof. Dr. Uçkan, çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini söyledi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da Olimpos’un tarih, turizm ve yaşanmış kültür olarak Kumluca için çok önemli olduğunu, bundan dolayı Olimpos’a ve antik kent kazılarına ayıca önem verdiklerini söyledi.

03.09.2014 Milliyet