Mısır’da Kara Lahitteki Kızıl Sıvıyı İçmek İçin Kampanya Başlattılar

10326

Mısır İskenderiye’de bir binanın temel kazısı sırasında bulunan 30 ton ağırlığındaki lahidin içinden çıkan kızıl sıvıyı içmek için imza kampanyası başlatıldı. Change.org’da düzenlenen kampanyada 16.000’den fazla imza toplandı.

Mısır’ın İskenderiye kentinde ay başında bulunan 2000 yıllık ‘gizemli’ lahitle ilgili tartışma sürüyor. Granit kaplı devasa lahitin içinden üç iskelet ve lağım suyu çıkmasının ardından binlerce kişi, bu pis suyu içmek için imza kampanyası başlattı.

‘‘Enerji içeceği olarak içmemiz gerekiyor’‘
2 metre yüksekliğinde, 3 metre uzunluğunda olan mezarın içinden üç iskelet ile kanalizasyon suyu çıkmasının ardından, lanet iddialarına inananlar bir imza kampanyası başlattı. Kampanyada, “Lanetli, kara lahitteki kırmızı suyu bir tür gazlı enerji içeceği olarak içmemiz gerekiyor. Böylece onun güçlerini alabilir ve nihayet ölebiliriz” deniliyor. The Independent’ın haberine göre, bu kampanya şimdiden binlerce kişinin imzasını toplamış durumda.

Mısırlı yetkililer ise lahitin içinden çıkan suyun mezara muhtemelen yakındaki bir kanalizasyon borusundan sızdığını söylüyor. İçindeki mumyaların da bu nedenle muhafaza edilemeyip iskeletleştiğini belirtiliyor. Bilim insanları, bu üç iskeletin kral ya da üst düzey isimlere değil, askerlere ait olabileceğini söylüyor.

22.08.2018 t24.com.tr